Barcode: 4000915105056
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 302.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Semoule de blé dur œufs* (30%) ( = issu de l'agriculture biologique).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Thin White Enriched Bread
H-E-B
C NOVA 4
Grapefruit Sparkling Water
HEB
B NOVA 4
Season Select Russet Potatoes
A NOVA 1
H-e-b, breakfast bread, apple strudel
H-E-B, H E Butt Grocery Company
D NOVA 4
Sugar Snap Peas washed, & ready to eat
H-E-B
A NOVA 1
100% Organics Juice, Honey Crisp Apple
Central Market, H E Butt Grocery Company
E
Prunes
H-E-B
C NOVA 1
H-e-b, breakfast bread, cinnamon raisin
H-E-B, H E Butt Grocery Company
D NOVA 4
H e b toasted whole grain oat cereal
C NOVA 3
Peach grapefruit sparkling pure cane sugar & stevia carbonated beverage, peach grapefruit
H-E-B, H E Butt Grocery Company
D NOVA 4
Rice flour
B NOVA 1
Granola with mixed berries
H-E-B
D NOVA 3