Barcode: 4101530001355
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch, Zucker, Traubenzucker, Molkenerzeugnis mit Milch-Calcium angereichert, Maisstärke, natürliches Bourbon-Vanillearoma, Stabilisator Carrageen (rein pflanzlich), Farbstoff Beta Carotin.
Additives
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Guava drink
Foco
E NOVA 4
Dark Chocolate Hot Cocoa Mix
Swiss Miss
NOVA 4
Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D NOVA 3
Milk Chocolate
Swiss Miss
NOVA 4
Nutra Coco 100% Pure Coconut Water
Nutra Coco
C NOVA 1
Mangonektar
Panchy, Thai Agri Foods
E NOVA 3
Swiss miss hot cocoa mix milk chocolate
Swiss Miss
NOVA 4
Roasted Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D
Frozen - Young Coconut Juice
AROY-D
D NOVA 3
crème de coco Kokos
Savoy
E NOVA 4
Aroy-D, Coconut Milk
Aroy-D
E NOVA 1
Lait de coco
Aroy-D
E NOVA 4