Barcode: 4311501662601
Frische Vollmich
by Edeka Bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
eu agriculture
fsc
fsc c081801
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Green Tea With Ginseng And Honey, Ginseng And Honey
Arizona
D NOVA 4
Green tea
Arizona
D NOVA 4
Green tea with honey and peach
Arizona
D NOVA 4
Super LXR hero hydration
Arizona Super LXR,Marvel
NOVA 4
Arizona Watermelon
Arizona
D NOVA 4
Kiwi Strawberry Fruit Juice Cocktail, Kiwi Strawberry
Arizona
E NOVA 4
Arizona Half Iced Tea & Half Lemonade
Arizona
C NOVA 4
Red tea
Arizona
NOVA 3
Green Tea with GINSENG and HONEY
Arizona
E NOVA 4
Iced tea with peach flavour
Arizona
NOVA 4
AriZona blueberry white tea
AriZona
D NOVA 4
Arizona energy mucho mango
Arizona
E NOVA 4