Barcode: 26256153
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 475.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 8.1 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 33.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Hühnerei* 33,3%, Zucker, Weizenmehl, Rapsöl, Palmfett, Sojamehl, Magermilchpulver, Speisesalz, Invertzuckersirup, Stabilisator (Sorbit), Emulgator (Lecithine (Soja)), natürliches Aroma.
Allergens
eggs
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e420
Related Products in Snacks
Snacks m/baconsmak
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Kornmo Med Fullkorn
Göteborgs
D
Daddelkuler Med Peanøtt Og Dadler
Bama
D NOVA 4
Gullvafler
Orkla confectionery & snacks
E NOVA 4
Sjokoladeglasur til langpanne
Toro,Orkla
NOVA 4
Gulrotkake bakemiks
Orkla Foods Norge AS
NOVA 4
Salt Karamell Brownies
Toro,Orkla,Orkla Foods
E NOVA 4
Bakemiks til Eplekake
Orkla foods norge
NOVA 3
Sætres Beste salinas
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
D NOVA 4
Pepita
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Sjokoladekake langpanne
Orkla foods norge
NOVA 4
Kaptein
Orkla confectionery & snacks
C NOVA 4