Barcode: 4046700500958
frische Weidemilch 3,8%
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
fsc
echt schwarzwald
gesicherte qualitat baden wurttemberg
fsc c081801
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Milch_
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Soya Drink Unsweetened
The Grower's Harvest, Tesco
B NOVA 4
Apple juice drink
Growers harvest
D NOVA 4
The Growers Harvest Apple Juice from Tesco's
Tesco
Italian espresso coffee beans
Tesco
NOVA 1
Coconut drink
Tesco
NOVA 4
Apple juice from concentrate
The Grower's Harvest
D NOVA 1
APPLE & BLACKCURRANT
TESCO
C NOVA 4
Orange Fruit Splash
Tesco
C NOVA 4
Mango passion smothie
Tesco
D NOVA 1
No Added Sugar Double Strength Orange Squash
Tesco
C NOVA 4
Tropical Juice Drink
Tesco
D NOVA 4
Instant hot chocolate
Stockwell & Co
D NOVA 4