Barcode: 4000398256078
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Hartweizengrieẞ_, _Frischeier_ (10 %)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tofu
inedit
A NOVA 3 Eco-Score A
Special Burger Pickles
coles
C NOVA 4
Pimiento italiano rojo
Lidl,Norma
A NOVA 1
Bio Fusilli Organic volkoren/complet
Combino Lidl
A NOVA 1
Fermentovaný sójový výrobek
Alpro
B NOVA 4 Eco-Score A
2 petites baguettes de campagne
Picard
C NOVA 4
Plain Tofu, In Brine
inedit
A Eco-Score A
Tofu in saramurã cu ardei
Inedit
D NOVA 3 Eco-Score A
Bell Fresh Wheat Parota
Bell Fresh
C NOVA 3
Alpro soya nature
Alpro
A NOVA 4 Eco-Score A
Marmelade
Oudarnitsa
E NOVA 4
Alpro Soja-Joghurtalternative Himbeere-Cranberry, 150g, cup
alpro
A NOVA 4 Eco-Score A