Barcode: 4044808150044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 448.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Eier* (32%), Zucker, Weizenmehl, Rapsöl, Palmfett, Sojamehl, Feuchthaltemittel Sorbit, Magermilchpulver, Speisesalz, Emulgator Lecithine (Soja), Aroma.*aus Bodenhaltung.
Allergens
eggs
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e420
Related Products in Snacks
Strawberry Sliced Freeze Dried Fruit
Target Stores
C NOVA 1
White corn
Archer Farms
D NOVA 3
California raisins
D NOVA 1
Madeleine & Brownie
Favorite Day Bakery
E NOVA 4
Organic thompson raisins dried fruit
C NOVA 1
blueberry muffin
D NOVA 4
Archer farms, roasted pistachios, sea salt
Archer Farms, Target Stores
D NOVA 1
Gummi Sharks
Favorite Day, Target Corporation
D NOVA 4
Dark Chocolate Sea Salt Caramels
Favorite Day
E NOVA 4
California raisins
D NOVA 1
Brookie Tiny Treat
Favorite Day
E NOVA 4
favorite day milk chocolate caraml pretzels
E NOVA 4