Barcode: 9120003410109
Frischer Blätterteig
by Tante Fanny
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no lactose
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 415.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Weizenmehl, Trinkwasser, Palmfett; Rapsöl; Ethylalkohol; Weizenstärke; Speisesalz; Säuerungsmittel: Citronensäure; Zitronensaft
Allergens
gluten
Additives
e1510
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Riced Cauliflower
Cascadian Farm Organic, Cascadian Farm
A NOVA 1
Mirepoix - Diced Onions, Celery, Carrots
Cascadian Farm Organic, Cascadian Farm
A NOVA 1
Organic Cherries
Cascadian Farm
A NOVA 1
Organic vanilla chia crunch
Cascadian farm
C NOVA 4
Granola
D NOVA 4
Bites caramel sea salt
D NOVA 3
Strawberry granola
Cascadian Farm Organic
D NOVA 4
Organic Blackberries
Cascadian Farm
NOVA 1
Organic Wild Blueberries
Cascadian Farm
A NOVA 1
Root Vegetable Hash Browns
Cascadian Farm
A NOVA 1
Larabar Chocolate Hazelnut Fruit & Nut Bites
D NOVA 3
Premium organic blueberries
A NOVA 1