Barcode: 4061458219099
Frischer Blätterteig auf Backpapier
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 396.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Weizenmehl, Palmfett, Trinkwasser, Rapsöl, Ethylalkohol, Zucker, Speisesalz, Säuerungsmittel: Citronensäure.
Allergens
gluten
Additives
e1510
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Huile d'olive
Urzante
B NOVA 2
Crema de aceite de oliva virgen extra
Urzante
D NOVA 2
Aceite oliva virgen extra
Urzante
B
Aceite Virgen Extra Guindilla
Urzante
B NOVA 2
Almendras
Reyes
B NOVA 3
Huile d'olive vierge extra
Urzante
B NOVA 2
Frutos secos
Reyes
D NOVA 3
Pistachios
Reyes
C NOVA 3
Aceite de oliva
awami
B NOVA 2
Pipas con sal
Reyes
A NOVA 3
huile d'olive vierge extra
ondoliva
B NOVA 2
Huile d'olive vierge extra bio
Urzante
B NOVA 2