Barcode: 4012824402836
Frischer Geist
by Yogi Tea
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eg öko verordnung
de oko 005
it bio 006
made in italy
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Écorces de cacao* (60%), réglisse* (12%), menthe poivrée* (6%), anis*, poudre de cacao*, cannelle*, poivre noir*, caroube*, cardamome*, gingembre*, huile de menthe poivrée*, extrait de vanille*, malt d'orge, clous de girofle*, gousse de vanille*. *agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sprite
Coca Cola
E NOVA 4
Toddy Light
Pepsico,Toddy
D NOVA 4 Eco-Score A
Saratoga
Saratoga sparkling water
A NOVA 4
Refresco cola zero azúcar
Hacendado
C NOVA 4
Cappucino
Bellarom
NOVA 4
in Sport GO Hydro Lemon Flavour x
SIS
NOVA 4
8445291283183
NOVA 4
Focuswater Active Pineapple & Mango
Focuswater
C NOVA 4 Eco-Score A
Classic Pistachio
Pinú
C NOVA 4
MONSTER ENERGY LO-CARB
MONSTER
D NOVA 4
Banana Yoghurt GetPRO
Danone
NOVA 4 Eco-Score E
Estathè Pesca Zero
Estathé, Ferrero
C NOVA 4 Eco-Score B