Barcode: 4008452033511
Frischer Kakao
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fsc mix karton
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 9.1 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 51.1 g |
Ingredients
_Vollmilch_, Zucker, 1,3% fettarmes Kakaopulver, Stabilisator Carrageen, Speisesalz.
Allergens
milk
Additives
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Tea English Schwarztee
Twinings
NOVA 1
Tisana
Twinings
NOVA 4
Earl Grey Tea
Twinings of London
NOVA 1
Green Tea
Twinings
B NOVA 1
Irish Breakfast Tea
Twinings
B
Twinings English Breakfast Tea Bags
Twinings
NOVA 1
Earl Grey Tea
Twinings
B NOVA 4
Camomile & Honey Single Tea Bags
Twinings
NOVA 1
Tè verde - Gunpowder Green Tea
Twinings
B NOVA 1
Mint Tea
Twinnings
NOVA 1
Cranberry raspberry teabags
twinings
NOVA 1
Ceylon Orange Pekoe Tea
Twinings
NOVA 1