Barcode: 20237813
frischkäse
by Cremisée
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
ohne gentechnik
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 104.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Frischkäse, Speisesalz, Verdickungsmittel Johannisbrotkernmehl
Related Products in Dairies
Raclette Classique
Emmi
D NOVA 3 Eco-Score B
Краве кисело мляко
Саяна
B NOVA 1 Eco-Score A
Chocolate Flavour Protein Pudding
Brooklea
A NOVA 4
Lactose free reduces fat milk 2%
Kirkland signature
B NOVA 1 Eco-Score D
Ser cheddar, szkocki ser półtwardy
K Favorites
D NOVA 4 Eco-Score C
COTTAGE CHEESE
Daisy
C NOVA 3 Eco-Score D
EDEKA GUT&GÜNSTIG Hirtenkäse
Gut & Günstig, Edeka
E Eco-Score C
Isey skyr on the go fruits des bois
Isey
A NOVA 4 Eco-Score A
Bio Gouda gerieben
Edeka Edeka Bio
D NOVA 3 Eco-Score C
Gouda Gerieben
Edeka
D Eco-Score D
Sharp White Cheddar Cheese Cuts
Cracker Barrel
D NOVA 3 Eco-Score D
Fat Free Cottage Cheese
Winco Foods
B NOVA 4 Eco-Score D