Barcode: 4056489089797
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 270.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 17.2 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Frischkäse, Speisesalz
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mozzarella Light, 8, 5% Fett Absolut
Tip
B
TiP Butterkäse 45%
TIP
D NOVA 3
Kräuterbutter
Block House
E NOVA 2
Tilsiter
Tip
D NOVA 3
Multipack buste
Fonzies
D NOVA 4
Tip Frischkäse Light 9%, Natur
Tip
C NOVA 4
Kräuter Quark Original
Danone, Gervais
C NOVA 3
Sour Cream
Block House
C NOVA 4
Emmental
Arla
E NOVA 3
Sour Cream
Block House
C NOVA 4
Danone Obstgarten Waldfrucht 190g
Danone,Obstgarten
C NOVA 4
Knoblauchbutter
Block House
E NOVA 4