Barcode: 22379955
Frischkäse Bio
by Naturgut
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Milch*, Speisesalz, Milchsäurekulturen, mikrobielles Lab. *aus kontrolliert biologischer Landwirtschaft
Related Products in Dairies
Diabetasol Nutrition Powder for Diabetics
Diabetasol
E NOVA 4
Indomilk
Indomilk
B NOVA 3
Fresh milk
Greenfields
NOVA 1
Tora Bika Cappuccino
Tora Bika
E NOVA 4
Cimory fresh milk Marie 250ML
Cimory
D
mozA
Emina
B
Mango Yogurts Greenfields
Mango Yogurts Greenfields
B NOVA 3
Greenfield uht extra vanila
Greenfield
B
Favourite Processed Cheddar Cheese
Cheesy
D NOVA 4
Indomilk UHT Chocolate
Indofood Nutrition
E NOVA 3
Real Good Susu UHT Sereal Cokelat
So Good
E
Skimmed Milk
Greenfields
D NOVA 1