Barcode: 5450168561069
Frischkäse Mager
by Luxlait
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Lait_ écrémé pasteurisé, ferments lactiques, présure.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
BIO zakysaná smetana
Nature’s Promise
D NOVA 1
Mozzarella
albert
NOVA 3
Mozzarella
Nature’s promise
Gouda 48% polotvrdý
Albert
D
BIO jogurt bílý
Nature’s Promise
B NOVA 4
Fresh cheese
C NOVA 4
Bio jogurt bílý
Billa
B NOVA 4
Gouda light
D NOVA 3
niva
mlékárna otinoves
E
Mléko polotučné 1,5%
Albert
B
Bio smetanový jogurt bílý
Nature’s promise
C
Albert Madeland light plátky
Madeta
D NOVA 3