Barcode: 0070639907513
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
HARTWEIZENgrieß, frisches Hühner-VOLLEI (15%)
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Diced Tomatoes In Juice Unsalted
Woodstock
A NOVA 1
Organic Diced Tomatoes Italian
Woodstock
A NOVA 3
Roasted Red Pepper Hummus
Boar's Head
C NOVA 4
Sweet Chili Garlic Hummus
Boar's Head
NOVA 4
Meyer Lemon Hummus
Boar's Head
C NOVA 4
Black Bean Hummus
Boar's Head Brand
B NOVA 4
Dark Chocolate Dessert Hummus
Boar's Head
C NOVA 3
Pirouline, Chocolate Hazelnut
Dbc Inc.
E NOVA 4
Simplicity Organic Traditional Hummus
Boar's Head, Boar's Head Brand
C NOVA 4
Traditional Hummus
Boar's Head
D NOVA 4
Traditional Hummus
Boar’s Head
NOVA 4
Jumbo Hot Dog Rolls
Sainsbury's
NOVA 4