Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 31.3 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 28.1 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Soybean oil, high fructose corn syrup, water, distilled vinegar, tomato paste, pickle relish (cucumbers, high fructose corn syrup, vinegar, sugar, water, salt, spices, onions, calcium chloride, alum, red bell peppers, polysorbate 80, natural flavors, oleoresin turmeric), salt, contains 2% or less of: sugar, honey, egg yolk, citric acid, lemon juice concentrate, molasses, corn syrup, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives), xanthan gum, caramel color, extractives of paprika, spices, dried onion, dried garlic, tamarind, natural flavor, calcium disodium edta (to protect flavor).
Additives
Related Products in Condiments
Vegan Mayo
Marks & Spencer,Plant kitchen,m&s food
Moutarde de Dijon
Carrefour BIO, Carrefour
Ktipiti - 180g
Intermarché, Itinéraire des Saveurs
Pack of 3 Deal Biona Organic Red Pesto 120G
MAGGI KUB OR Bio 128g
Kub or, Maggi
Aceto balsamico di modena igp
Carrefour
MAGGI Bouillon KUB BIO Volaille 80g
Bio+, Maggi
Italian sausage & mushroom sauce
Rao's
Senf - scharf
Dennree
Salsa Verde
HERDEZ
Vinaigre balsamique de Modène
Carrefour
Vinaigre balsamique de Modène
Carrefour