Barcode: 8000015004330
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 75.2 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Farina di frumento, lievito naturale (acqua e farina di frumento), acqua, sale, lievito di birra.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheddar and sour cream mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4
Idahoan, italian romano mashed potatoes, white cheese
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Bacon & cheddar chipotle mashed potatoes
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Loaded baked mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4
Buttery homestyle mashed potatoes
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Peppered bacon & cheddar mashed potatoes
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Classic mashed with butter & cream
Idahoan
E NOVA 4
Applewood smoked bacon mashed potatoes made with
Idahoan, Idahoan Foods Llc.
E NOVA 4
Peppered bacon & cheddar fully loaded mashed potatoes
E NOVA 4
Buttery Homestyle Mashed Potatoes
Idahoan
C NOVA 4
Nacho cheese mashed potatoes, nacho cheese
Idahoan, Idahoan Foods Llc
E NOVA 4
Smokey cheese & bacon mashed potatoes
Idahoan
E NOVA 4