Barcode: 80983767
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Edulcoranti (sorbitolo, aspartame, acesulfame K, sucralosio, neotame), aromi, antiagglomerante (sali di magnesio degli acidi grassi), lattato di zinco, colorante (blu brillante FCF).
Additives
e133
e420
e470b
e950
e951
e955
e961
Related Products in Snacks
Pancake & waffle complete mix
NOVA 4
Applesauce
B NOVA 3
Mixed nuts
D NOVA 3
Popcorn
E NOVA 4
Cheese flavored puffs, cheese
E NOVA 4
Chewy granola bars
E NOVA 4
Apple Sauce
Best Choice
C NOVA 4
Fruit&Grain Cereal Bars
D NOVA 4
Toaster Pastries
Best Choice
E NOVA 4
Apple sauce
Best Choice
A NOVA 1
Cheddar flavored popcorn
Always Save
D NOVA 4
Chewy granola bars
D NOVA 4