Barcode: 54138360
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorants (sorbitol, sucralose, acésulfame K), acidifiant (acide citrique), arômes, antiagglomérant (sels de magnésium d'acides gras, huile de tournesol totalement hydrogénée, concentrés de fruits et plantes (radis, cassis, pomme), colorant (riboflavine).
Additives
e101
e101i
e330
e420
e470b
e950
e955
Related Products in Snacks
Whole grain animal cookies
C NOVA 4
Original Water Crackers
Nature's Promise
C NOVA 3
Ahold, glazed donuts
Ahold
E NOVA 4
Classic gourmet crackers
E NOVA 4
Scone
E NOVA 4
Corn bakery mini muffins, corn
D NOVA 3
Cocoa almonds, cocoa
D NOVA 4
Holiday gingerbread creme cookies with cream cheese filling
E NOVA 4
Chocolate chip flavored mini muffins
E NOVA 4
Limoncello tortilla chips
D NOVA 4
Mini chocolate chip cookies, chocolate chip
E NOVA 3
Limoncello
E NOVA 4