Barcode: 87353969
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 96.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Edulcorants (E 420, E 955, E 950), arômes, anti-agglomérant (E 470b) vitamine C (acide L-ascorbique), lactate de zinc, extrait de mélisse, colorants E 101, E 120, E 133).
Additives
e101
e120
e133
e420
e470b
e950
e955
Related Products in Snacks
Sweet Candy Co, Vanilla Salt Water Taffy
Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Good sense, snowflake pretzels, vanilla & peppermint yogurt
Good Sense, Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Cashews Trail Mix, Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Cashews
Good sense
E NOVA 4
Sweet Candy Co., Salt Water Taffy, Banana
Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Premium peanuts
E NOVA 4
Premium swiss mix
D NOVA 4
Barcelona, cashews almonds & raisins mix
D NOVA 1
Premium peanuts
D NOVA 4
Waymouth farms inc, salt water taffy, watermelon
Waymouth Farms, Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Rise & shine bistro box
C NOVA 4
Royal farms, pistachios, roasted and salted
D NOVA 3
Royal farms, mojo mix
D NOVA 4