Barcode: 87345025
Frisk bleu
by FRISK
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Edulcorants (sorbitol, asparame, sucralose, acesufaam K), arômes, antiagglomérant (sels de magnésium d'acides gras), colorant (bleu brillant FCF)
Additives
e133
e420
e470b
e955
Related Products in Snacks
Cookie bites
E NOVA 3
Ona, bar, chocolate, chocolate
White Buffalo Llc
D NOVA 3
Original beef jerky
E NOVA 4
Cookie bites
E NOVA 3
Beef jerky peppered
E NOVA 4
Cookie Bites, Zesty Lemon
Living kitchen
C NOVA 3
Ona, bar, honey nut, honey nut
White Buffalo Llc
E NOVA 3
All Natural Beef Jerky
Cedar Hills
E NOVA 4
Cookie bites
E NOVA 3
All Natural Beef Jerky
Cedar Hills
E NOVA 4
Honey cookies, maple pecan
White Buffalo Llc
D NOVA 3
Beef jerky
E NOVA 3