Barcode: 8718906238879
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
50% perenpuree, water, suiker, citroensap uit concentraat, antioxidant (ascorbinezuur).
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced strawberries and bananas
A NOVA 1
Country White Sandwich Bread
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Elbows enriched macaroni product
A NOVA 1
Organic triple berry
Great Value
NOVA 1
Organic pineapple chunks
A NOVA 1
Cut Corn
Wal-Mart Stores
B NOVA 1
Daily chef, extra virgin olive oil
Daily Chef, Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 2
Daily chef, organic honey nuto's
Daily Chef, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 3
Daily chef, extra virgin olive oil
Daily Chef, Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 2
Peanuts
Great Value
C NOVA 4
Blueberries
Great Value
NOVA 1
Sliced Strawberries
Organic Great Value
NOVA 1