Barcode: 8719700009528
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
glucosestroop, suiker, water, rundergelatine, bevochtigingsmiddel (sorbitolen), voedingszuren (citroenzuur, appelzuur, melkzuur),geleermiddel (pectine), aroma's, zuurteregelaars (natriumlactaat, natriummalaat), concentraten (wortel, zwarte bes, saffloer),kleurstof (E133,). Geproduceerd in een fabriek waar ook melkbestanddelen verwerkt worden.
Additives
e133
e270
e296
e325
e330
e350
e350i
e420
e440
Related Products in Snacks
91% cacao extra dark chocolate with notes of red fruit and nuts
Guittard Chocolate Co.
D NOVA 3
Petite mints
E NOVA 4
Milk chocolate
E NOVA 4
64% cacao l'harmonie
Guittard Chocolate Company
E NOVA 4
Mini Maple flavored with other natural flavors Walnut Biscotti
Trader Joe's
E NOVA 4
7101 100% Cacao Unsweetened Chocolate Baking Bars
Guittard Chocolate Company
D
Pure Extra Dark Chocolate
Guittard Chocolate Co.
D NOVA 3
72% cacao quetzalcoatl bittersweet chocolate with notes of spicy coconut
Guittard
D NOVA 4
Bittersweet chocolate with subtle cherry notes
D NOVA 3
Extra Dark Chocolate Dairy-Free Chocolate Chips
Guittard
NOVA 3
BAR
Guittard Chocolate Co.
E NOVA 4
Soleil D'Automne - Milk Chocolate
Guittard Chocolate Company
E NOVA 4