Barcode: 8410564001399
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 532.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Selected potatoes, sunflower oil and roast chicken flavour [maltodextrin, salt, flavouring, flavour enhancer (E-621), spices and sunflower oil]. May contain gluten and milk
Additives
e621
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
PERFECT PEACH yellow cling peach chunks in extra light syrup
truefruit
B NOVA 4
Pineapple Chunks in Pineapple Juice, Not From Concentrate
TrueFruit
A NOVA 1
Ruby Grapefruit in Slightly Sweetened Water
Sundia, TrueFruit
B NOVA 3
No Sugar Added Ruby Grapefruit
TrueFruit
B NOVA 4
True fruit cherry medley
B NOVA 4
Thai Rice Flour
Soeos
B NOVA 1
Citrus Salad
Sundia
B NOVA 3
MANDARIN ORANGE
truefruit
B NOVA 3
Ruby Grapefruit in Slightly Sweetened Water
TrueFruit
C NOVA 3
Salad
Sundia
B NOVA 3
Patra
Maharana
D NOVA 3
Sundia, true fruit, tropical medley, papaya and pineapple chunks in light syrup
Sundia
B NOVA 4