Barcode: 4003586105202
Frit-Sticks
by Funny-frisch
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 508.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 4.8 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Kartoffeln, pflanzliche Öle (Sonnenblume, Raps in veränderlichen Gewichtsanteilen), Speisesalz, Hefe, Paprikapulver, Zucker, Zwiebelpulver, Hefeextrakt, geräuchertes Paprikapulver, geräuchertes Speisesalz, Knoblauchpulver, Farbstoff (Paprikaextrakt), Aroma,
Related Products in Snacks
A whole hazelnut in chewy caramel with chocolate hazelnut filling and chocolate
Storck, August Storck Kg
E NOVA 4
Yellow popcorn
A
Crunchy vanilla coating on chocolate flavored sandwich cookies, vanilla crunch
E NOVA 4
Creme filled chocolate cake bars milk snack
E NOVA 4
Creme filled chocolate cake bar milk snack, chocolate
E NOVA 4
Yellow popcorn
A
Craft beer waffle cut battered potatoes, craft beer
Mccain Foods Usa Inc.
C NOVA 4
Caramel Hard Candies
Werther's Original
E NOVA 4
Yuca cassava chips
E NOVA 3
carmel hard candies
E NOVA 4
Pops
North Star
C NOVA 4
Crunchy chocolate coating on chocolate flavored sandwich cookies, chocolate crunch
D NOVA 4