Barcode: 3256830010574
Frit'Up
by MC CAIN
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
incorrect data on label
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 245.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 33.5 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pommes de terre 78%, flocons de pommes de terre, huile de tournesol (10%), sel, dextrose de blé, émulsifiant : E4713, arôme.
Allergens
gluten
Related Products in Chips And Fries
Pommes Frites
Edeka
NOVA 4
Linsen Chips Paprika
Clarkys
E NOVA 4
Ofenpommes
K-Classic
A NOVA 3
Pommes Frites
TK
C NOVA 4
Замразени картофи с панировка
Harvest Basket
A NOVA 4
Pommes
Edeka, Gut & Günstig, Gut und günstig
A NOVA 3
Steakhouse Pommes
American Style
C NOVA 4
Dicke Fritte
Edeka,Edeka Herzstücke
C NOVA 4
Pommes
Gut&Günstig
B NOVA 3
Pommes
A NOVA 3
Curly Fries
Gut & Günstig
C NOVA 4
Замразени картофи
Metro Chef
C NOVA 4