Barcode: 2000000003271
Frite moyenne
by Quick
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
low or no salt
no added salt
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 276.0 kcal |
| Fat | 12.8 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 37.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pomme de terre frites
Related Products in Chips And Fries
Potato crips baked
Herr Foods
D NOVA 4
Fast & Crispy Microwave Fries
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Curly Fries
M&S,Marks & Spencer
B NOVA 4
Cheddar jalapeño
Fritolay Canada
D
Fast food-style french fried crispy shoestring fries potatoes, fast food-style
C NOVA 4
Air Fried Chips Texas Bbq
Kettle
D NOVA 4
Crinkle Cut french fried potatoes
Winco Foods
A NOVA 4
Potato Chips Backyard Barbeque
Kettle Brand
C NOVA 4
Spicy all dressed
Ruffles
D NOVA 4
Pita Chips Simply Naked
Stacy's
D NOVA 4
French fries
marks and Spencer
C NOVA 4
Quick cook french fries
McCain
C NOVA 4