Barcode: 8422915240814
Fritel goût chili
by Avi Kosher
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
kosher under supervision of rabbi weitman tnuva
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 478.0 kcal |
| Fat | 23.5 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 3.7 g |
Ingredients
Farine de pomme de terre (35,6%) pomme de terre (35,6%), huile de tournesol, arôme chili [sel, maltodextrine de maïs, épices amidon de maïs, correcteur d'acidité (E-330) poudre de tomate, huile de tournesol et exhausteurs de goût (E-621, E-635)] amidon de maís, sel, sucre,colorant E-160a et extraits naturels de plantes.
Additives
e160a
e330
e621
e635
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Peanut Butter
Clif Bar
D NOVA 4
Crunchy peanut butter energy bars, crunchy peanut butter
Cliff Bar
C NOVA 4
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
C NOVA 3
Cocoa almond energy granola, cocoa almond
Clif
D NOVA 3
Banana maple oatmeal organic energy food, banana maple oatmeal
C NOVA 3
Cinnamon almond energy granola, cinnamon almond
D NOVA 3
White chocolate macadamia nut energy granola, white chocolate macadamia nut
Cliff
D NOVA 4
Oat porridge
Herkuless
A NOVA 1
Apple cinnamon oatmeal organic energy food, apple cinnamon oatmeal
Clif, Clif Bar And Company
C NOVA 3
Blueberry crisp energy granola, blueberry crisp
Cliff
D NOVA 4
Clif Bar, Apricot
Clifbar
D NOVA 4