Barcode: 00253949
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 25.8 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Potatoes (91%), Sunflower Oil, Cornflour, Potato Starch, Rice Flour, Pea Flour, Rice Starch, Dried Potatoes, Salt, Dextrose
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Frozen Foods
Propolettes Gommes Bio
Aprolis
D NOVA 4
Steak Haché de Machoiran Curry Coco
Cogumer, La Cuisine de Lucette
A NOVA 4
Crunchy Chocolat Noisette
Jardin Bio, Léa Nature, Léa Nature Jardin Bio
D NOVA 4
Taboulé tomates menthe
I love nature, Léa Nature
C NOVA 3
Pate a tartiner choco blanc noisette
JARDIN BIO ETIC
E NOVA 4
L Yaourt simple et de bon goût
YOGOURMAND
C NOVA 4
Céréales au saumon et petits légumes
Jardin Bio
B NOVA 3
Psyllium Blond Bio - Super Aliment - Transit
Jardin bio
Risotto champignons et parmesan
JARDIN BIO ETIC
C NOVA 3
Steak Haché Thon Tikka
Cogumer, La Cuisine de Lucette
D NOVA 4
Steak Haché d'Acoupa
Cogumer, La Cuisine de Lucette
B NOVA 4
Le brownie
BECKY'S FACTORY
E NOVA 4