Barcode: 29126705
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 25.8 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Potatoes (91%), Sunflower Oil, Cornflour, Potato Starch, Rice Flour, Pea Flour, Rice Starch, Dried Potatoes, Salt, Dextrose
Related Products in Chips And Fries
Potato Chips
Roots
C NOVA 3
Cholula Hot Sauce Tortilla Chips
Xochitl
D NOVA 4
Frites au four bio surgelées
Migros Bio
A NOVA 3
Organic Yukon Select Fries With A Touch Of Sea Salt
Alexia
C NOVA 3
Veggie Straws - Bbq Flavored
E NOVA 4
Sweet Potato Fries
Roots Farm-Fresh
C NOVA 3
Veggie Flavor Burst
Garden Veggie
NOVA 4
Frites classique Just au four
McCain
B NOVA 4
Tortilla Style Protein Chips Chili Lime Flavor
Quest
E NOVA 4
Crispy Onion Rings
Alexia
C NOVA 4
Tater crowns
TJ farms
C NOVA 4
Yukon Select Fries
Alexia
C NOVA 3