Barcode: 5425039330310
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 313.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, eau, gélatine, acidifiants : E330, E334, arômes, colorants : E120, E133, E161b.
Additives
e120
e133
e161b
e330
e334
e428
Related Products in Snacks
Guémenoise de l'argot à l'ancienne
E NOVA 3
Mini Panettone
E NOVA 4
Butterspritzgebäck
Covo
E NOVA 3
Blueberry Muffins
Asda
E NOVA 4
Müsli Riegel Schoko-Banane
Penny
E NOVA 4
Infinitas Chocolate
La Suprema,Infinitas
NOVA 4
Biscoff Chocolat noir
Lotus
E NOVA 4
Weisse Himbeer Keks
Chocola, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Weihnachtsmänner Vollmilch
Bergland, Douceur, Penny
E NOVA 4
Mini Salamis
Mühlenhof
E NOVA 4
BARRETTA SOSTITUTIVO DEL PASTO GR 56 CIOCCOLATO
Herbalife
NOVA 4
Dark chocolate Digestives
Asda
E NOVA 4