Barcode: 8410564001856
Frites apéro
by Frit Ravich
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Patatas seleccionadas, aceites vegetales [aceite de girasol (70%) y aceite de oliva virgen (30%)] y sal.
Related Products in Snacks
Erdnuss Flips
penny
D NOVA 3
Mini Lebkuchen Vollmilch
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer,Douceur,Penny
E NOVA 4
Vegane Helle (Schokolade)
Penny
E NOVA 4
Spuddy's Irish Potato Crisps
Snackrite
D NOVA 4
Clear fruits
Dominion
C NOVA 4
Tortillas Gesalzen
Bravo, XOX Gebäck
D NOVA 3
All butter vanilla, chocolate & cranberry biscuits
Aldi
E NOVA 4
Soft nougat riegel
Mitakos
E NOVA 4
Schweizer edelbitter-schokolade
Penny, Stollwerck, Stollwerck Best Moments
E NOVA 3
Σφολιατακια
Κεχαγιάς
D NOVA 4
Neulas barquillos al chocolate
Hacendado
E NOVA 4
Schweizer Edelbitterschokolade,74% Mit Orangeat
Best Moments
E NOVA 4