Barcode: 3270160500352
Frites au romarin
by Picard
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
nutriscore grade c
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 203.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Pomme de terre 89,8% (France), huile de tournesol 7,2%, huile d'olive vierge extra 2%, romarin 0,5%, sel, romarin en poudre 0,1%.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hot Dog Buns
Bunny
C NOVA 4
8 hamburger buns
C NOVA 4
Healthy Life White Bread
Lewis Bakeries
A NOVA 4
100% Whole Wheat
Lewis Bakeries Inc.
B NOVA 4
Hot dog sliced enriched buns
Lewis Bakeries Inc.
C NOVA 4
Whole Wheat Bread
Healthy Life
NOVA 4
Crispy style dinner rolls
C NOVA 4
Wheat sandwich special recipe bread
C NOVA 4
8 white sandwich buns
Lewis Bakeries Inc.
B NOVA 4
Italian special recipe bread
Lewis Bakeries Inc.
A NOVA 4
Restaurant Style
Bunny
C NOVA 4
Thin sandwich enriched bread
C NOVA 4