Barcode: 5410376322487
Frites Belges
by Iglo, Lutosa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 96 %, huile de palme, dextrose.
Related Products in Chips And Fries
Veggie Flavor Burst
Garden Veggie
NOVA 4
Classic potato chips
Kroger
D NOVA 4
Frites au four bio surgelées
Migros Bio
A NOVA 3
Frites classique Just au four
McCain
B NOVA 4
Sweet Potato Fries
Roots Farm-Fresh
C NOVA 3
Avocado Oil Classic Sea Salt Kettle Style Potato Chips
Boulder Canyon
D NOVA 3
Yukon Select Fries
Alexia
C NOVA 3
Veggie Straws - Bbq Flavored
E NOVA 4
Crispy Onion Rings
Alexia
C NOVA 4
Tater crowns
TJ farms
C NOVA 4
Prispas Marinated french fries
Bokados
E NOVA 4
Organic Yukon Select Fries With A Touch Of Sea Salt
Alexia
C NOVA 3