Barcode: 3256221977929
Frites Bio
by U, U Bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
be bio 01
eu agriculture
with sunflower oil
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre* 97,5%, huile de tournesol* 2,4%, dextrose*. * Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Chips And Fries
Whoopies
Haldiram's
E NOVA 4
Crunchies Millet Cones
Saffola
E NOVA 4
Airfryer ovenfriet
Albert Heijn
O’Rice Natural Snow Flavour
Orion
D NOVA 4
Bingo! Hot and spicy Korean style
Bingo!
E NOVA 4
Wheels Chatpata Masala Flavour
Yellow Diamond
E NOVA 4
Budhani Bros Potato Wafers
Budhani Bros
E NOVA 4
Franse frietjes
Friethoes
A NOVA 3
Just au four classique moelleuses et croustillantes
MC CAIN
C NOVA 4
Feine Welle Frites
iglo
C NOVA 3
Chips de fruits du jacquier
Vinamit
D NOVA 3
เห็ดหอมกรอบ
โครงการหลวง,Royal projects
C NOVA 3