Barcode: 3292590836771
Frites bio
by Thiriet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
green dot
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 146.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomme de terre* (origine France) 96%, huile de tournesol* 3,5%, dextrose Ingrédients issus de l'agriculture biologique.
Related Products in Chips And Fries
Just au Four Steakhouse
MC CAIN
B NOVA 4 Eco-Score A
la frite belge
McCain
A NOVA 3
French fries
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score A
Pommes Frites - Feinschnitt
Botato, Netto MD
A NOVA 3 Eco-Score A
Pommes Frites
M-Classic, Migros
B NOVA 3 Eco-Score A
Straight Cut Fries
Co-Op Gold
C NOVA 4
Wedges
M-Budget
C NOVA 4 Eco-Score A
Superfries Shoestring with Sea Salt
McCain
C NOVA 4
Classic Steakhouse Beer Battered Chips
Coles
B NOVA 4
Frites de patate douce
Pom’lisse,Marque Repère
C NOVA 3
Pommes frites
Eco+,€co+
B NOVA 4
Backofen Wellenschnitt Pommes
Harvest Basket
B NOVA 3 Eco-Score A