Barcode: 3592811492602
Frites bistro
by Auchan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 184.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pomme de terre 93,4%, huile de tournesol 6,6%. Traces éventuelles de blé, lait, soja, œuf, fruits à coque, céleri et moutarde
Related Products in Chips And Fries
Frites au four
Coop
NOVA 1
Sprinter
McCain
B NOVA 3
Coop X-tra Pommes strips
Clarebout Potatoes, Coop, Coop X-tra
B NOVA 4
Poimutetut ranskanperunat
Xtra @ coop
B
Frites au four
Coop
A NOVA 1
Classic Pommes Frites
Denny's, Migros
C NOVA 4
Pommes frites
Denner
Pommes Frites
Qualité & Prix
A NOVA 1
Country potatoes
McCain
C NOVA 3
Plantain Chips
D
Pommes Frites
Coop
A NOVA 4
Wedges
Denny's,Migros
C NOVA 4