Barcode: 3222477068193
Frites bistrot
by Délices
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no additives
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 170.0 kcal |
| Fat | 7.3 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes de terre origine France 92,7% - huile de tournesol 7,3%.
Related Products in Chips And Fries
Jumbo’s Slow cooked crisps Black truffle
Jumbo’s
C NOVA 4
Bingo! Hot and spicy Korean style
Bingo!
E NOVA 4
Wheels Chatpata Masala Flavour
Yellow Diamond
E NOVA 4
Franse frietjes
Friethoes
A NOVA 3
Just au four classique moelleuses et croustillantes
MC CAIN
C NOVA 4
เห็ดหอมกรอบ
โครงการหลวง,Royal projects
C NOVA 3
Krokante Friet
Albert Heijn
A NOVA 3
Airfryer ovenfriet
Albert Heijn
Crunchies Millet Cones
Saffola
E NOVA 4
AH Ribbel friet
AH
B NOVA 4
Whoopies
Haldiram's
E NOVA 4
Oven Frites
Jumbo
B NOVA 4