Barcode: 3596710467914
Frites citriques
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial colors
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, eau, gélatine de porc acidifiants : acide malique (malates de sodium), acide tartrique arômes naturels denrées alimentaires colorantes : concentrés de spiruline et de carthame, concentré de jus de carotte noire, concentré de raisin colorants : curcumine, extrait de paprika.
Additives
e100
e160c
e296
e334
e350
e428
Related Products in Snacks
Ringpop
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Ringpop, Gummies
The Topps Company Inc.
D NOVA 4
Strawberry, watermelon, blue raspberry halloween ring pops
E NOVA 4
Gummies Rings
The Topps Company Inc.
D NOVA 4
Hard candy pops, sours
E NOVA 4
Ringpop, Halloween Ring Pops, Strawberry, Watermelon & Blue Raspberry
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Ring Pop, Ring Pop, Strawberry
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Ring pop christmas candy
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Sours
E NOVA 4
Juicy Drop, Pop Candy
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Strawberry, watermelon, blue raspberry halloween ring pops
The Topps Company Inc.
E NOVA 4
Gummies candy, chewy gummies and sour gel
E NOVA 4