Barcode: 3564700006320
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 123.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 95 %, huile de tournesol 4 %, dextrose.
Related Products in Chips And Fries
French fries
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score A
Pommes frites
Eco+,€co+
B NOVA 4
Classic Steakhouse Beer Battered Chips
Coles
B NOVA 4
Superfries Shoestring with Sea Salt
McCain
C NOVA 4
Wedges
M-Budget
C NOVA 4 Eco-Score A
Pommes Frites
M-Classic, Migros
B NOVA 3 Eco-Score A
Frites de patate douce
Pom’lisse,Marque Repère
C NOVA 3
la frite belge
McCain
A NOVA 3
Just au Four Steakhouse
MC CAIN
B NOVA 4 Eco-Score A
Backofen Wellenschnitt Pommes
Harvest Basket
B NOVA 3 Eco-Score A
Straight Cut Fries
Co-Op Gold
C NOVA 4
Pommes Frites - Feinschnitt
Botato, Netto MD
A NOVA 3 Eco-Score A