Barcode: 3596710544103
Frites crinkle**ondulées
by Auchan
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 23.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 96%, huile de tournesol, dextrose
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de seigle complet
Alnatura
C NOVA 3
Apfel Mango Saft
Alnatura, Alnatura GmbH
D NOVA 1
Knäckebrot Sesam
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 3
Conchiglie à l'épautre
Alnatura
A
Cashews Geröstet & Gesalzen
Alnatura,Alnatura GmbH
D NOVA 3
Dinkel grunkern
Alnatura
B
Nudeln Dinkel Vollkorn Spaghetti
Alnatura
A NOVA 1
Honig Reiswaffel
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 1
Maiswaffeln, Natur, Ohne Salz
Alnatura
A NOVA 1
Erdnüsse geröstet & gesalzen
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 4
Roggenvollkornbrot mit Leinsamen
Alnatura
A NOVA 3
Dinkel Spaghettini
Alnatura
A NOVA 1