Barcode: 2000000016506
Frites de légumes
by McDonald's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 313.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 9.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Betterave, Panais, Carotte
Related Products in Chips And Fries
Pommes Frites
M-Classic, Migros
B NOVA 3 Eco-Score A
Just au Four Steakhouse
MC CAIN
B NOVA 4 Eco-Score A
Pommes Frites - Feinschnitt
Botato, Netto MD
A NOVA 3 Eco-Score A
Straight Cut Fries
Co-Op Gold
C NOVA 4
la frite belge
McCain
A NOVA 3
Backofen Wellenschnitt Pommes
Harvest Basket
B NOVA 3 Eco-Score A
Wedges
M-Budget
C NOVA 4 Eco-Score A
Frites de patate douce
Pom’lisse,Marque Repère
C NOVA 3
Superfries Shoestring with Sea Salt
McCain
C NOVA 4
French fries
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score A
Classic Steakhouse Beer Battered Chips
Coles
B NOVA 4
Pommes frites
Eco+,€co+
B NOVA 4