Barcode: 8710438088892
Frites de Luxe
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
nutriscore
nutriscore grade b
ohne zusatz von erdnussöl hergestellt
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Kartoffeln 88,5%, Sonnenblumenöl 6%, _Weizenmehl_, Reismehl, Maisstärke, Kartoffeldextrin, Salz, Kurkuma, Paprikaextrakt.
Allergens
gluten
Related Products in Chips And Fries
Pommes Frites
ICA
A NOVA 4
Poimutetut ranskanperunat
Xtra @ coop
B
Pommes Criss Cut
Felix, Orkla
B NOVA 4
Coop X-tra Pommes strips
Clarebout Potatoes, Coop, Coop X-tra
B NOVA 4
ICA Basic Pommes strips
ICA, ICA Basic
NOVA 1
Pommes frites
Denner
Plantain Chips
D
Sprinter
McCain
B NOVA 3
Country potatoes
McCain
C NOVA 3
Pommes Frites
Coop
A NOVA 4
Wedges
Denny's,Migros
C NOVA 4
Classic Pommes Frites
Denny's, Migros
C NOVA 4