Barcode: 3560070015016
Frites épaisses
by Carrefour
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
made in belgium
with sunflower oil
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 95,5%, huile de tournesol 4,5%, dextrose.
Related Products in Chips And Fries
Chunky Triple Cook Chips
Sainsbury's
C NOVA 3
Super crispy crinkle cut fries
LambWeston
C NOVA 4
Straight cut french fried
McCain
B NOVA 4
Buttermilk Ranch
E NOVA 4
super crispy dipper fries
C NOVA 4
Super crispy steak cut fries
Lamb weston
C NOVA 4
Crab Chip
Utz
A NOVA 4
Style Bistro Selects
McCain
C NOVA 4
Crinkle cut Fries
McCain
NOVA 4
Salt and pepper chips
By sainsbury's
NOVA 4
Frozen Chips
Sainsbury's
B NOVA 4
Regular Potato Smiles
McCain
C NOVA 3