Barcode: 3596710433278
Frites extra fines
by Auchan
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
nutriscore grade b
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre 96%, huile de tournesol 3.5%, dextrose.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Meijer, fiber complete instant oatmeal, cinnamon swirl, cinnamon swirl
Meijer
C NOVA 4
Honey Nut Toasted Oats
True Goodness by meijer
D NOVA 3
Sliced Apples
Meijer
A NOVA 1
Organic olive oil
Meijer
B NOVA 2
Mini Rice Cakes, Blueberry
Meijer
C NOVA 1
Meijer, fiber complete instant oatmeal, maple brown sugar, maple brown sugar
Meijer
C NOVA 4
Flavored tortilla chips
Meijer
D NOVA 4
100% Pure Orange Juice
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 1
Mini Rice Cakes
Meijer Kids!
C NOVA 1
Organic Coconut Oil Dietary Supplement
Meijer, Meijer Inc.
NOVA 2
Pure Orange Juice From Concentrate
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 1
Frosted Corn Flakes
True Goodness by meijer
D NOVA 3