Barcode: 0056210255105
Frites gourmet extra minces
Labels
halal
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 9.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 25.9 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Halal Certified
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Frozen Foods
Halal Potatoes Burgers
Alliance Elaborés,Sans marque
D NOVA 4
Queue et pinces de homard cru - 120g
U, U Saveurs
A
Mini croque comté truffes - 100g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Tendres fonds d'artichauts
Rochefontaine
A NOVA 3
Mini croque comté truffes - 100g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Potatoes Burger
Savourel
D NOVA 4
Queue et pinces de homard cru - 120g
U, U Saveurs
A
12 mini bouchées feuilletées
MAISON MARIEBEL
E NOVA 4
Pancakes
Le Ster
D NOVA 4
Moelleux au chocolat boîte de 2 - 190g
U
E NOVA 4
Choux farcis
TOURPARGEL
B NOVA 4
Pancakes pépites de chocolat
Le Ster
D NOVA 4