Barcode: 3564700057353
Frites goût Salé
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
with sunflower oil
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 427.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Pommes de terre déshydratées 45% (dont sulfites). semoule de maïs 45 %, huile de tournesol, arôme naturel, sel 0,6 %, colorant: curcumine. Traces d'arachides, gluten, crustacés et lait.
Allergens
gluten
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e100
Related Products in Snacks
Original Oat Bar
Simply Delicious Inc., Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Apple pie oat bar
Bobo's, Bobo's Oat Bars
C NOVA 4
Oat Bar Coconut
Bobos
E NOVA 4
Coconut Almond Chocolate Chip Oat Bar
Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Peanut Butter Oat Bar
Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Bobos bites original chocolate chip ounces
Simplydelicious
E NOVA 4
Peanut Butter & Jelly Oat Bar
Simply Delicious Inc., Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Apple Pie Oat Bar
Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Coconut Oat Bar
Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
MAPLE PECAN
BOBO'S
E NOVA 4
Lemon Poppy Seed Oat Bar
Bobo's, Bobo's Oat Bars
D NOVA 4
Coconut Almond Chocolate Chip Oat Bar
Simply Delicious Inc., Bobo's Oat Bars
E NOVA 4