Barcode: 2000000003781
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 341.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
fried potatoes
Related Products in Chips And Fries
Lightly Coated Sweet Potato Fries
By sainsbury's
C NOVA 4
Flamin' Hot Flavored Puffs
Cheetos
NOVA 4
Triple cook chips
Sainsbury's
NOVA 3
Triple Cooked Chips
M&S Gastropub
C NOVA 4
M&S Chunky Chips
Marks & Spencer
NOVA 4
Crab Chip
Utz
A NOVA 4
Frito Lay Variety pack
Frito Lay
NOVA 4
Chili Lime
Sun Chips
D NOVA 4
Buttermilk Ranch
E NOVA 4
Homestyle chips
M&S
B NOVA 4
chips
D NOVA 4
Twisted
Frito lays
D NOVA 4