Barcode: 2000000024713
Frites Moyenne Les Rustiques
by Quick
Labels
low or no salt
no added salt
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 192.0 kcal |
| Fat | 8.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 26.5 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pomme de terre frites, façon Rustique (Enrobage légèrement épicé et ailé). Allergène présent : _Gluten_
Allergens
gluten
Related Products in Chips And Fries
Skinny cut oven chips
Green isle
C NOVA 4
Classic french fries
Morrisons
A NOVA 4
Curly Fries
Tesco
B NOVA 4
French fries
Asda
A NOVA 4
Steak Cut Oven Chips
Tesco
B NOVA 4
Thin & Crispy French Fries
Iceland
C NOVA 4
Sweet Plantain Chips Unsalted
Grace
NOVA 3
Iceland RIDICULOUSLY CRISPY! HASH BROWN FRIES
Iceland
C NOVA 3
Home Chips Chunky
McCain
B NOVA 4
Hasábburgonya, Potato Fries
Hearty Food Co. TESCO
B
Southern fried chips
Iceland
C NOVA 4
Curly fries
Asda
B NOVA 4